Tomáš Korený slavil čtvrtý motokárový titul

Tomáš Korený slavil čtvrtý motokárový titul

Datum konání: 2.12.2010

Rozhovor pro Olomoucký deník

Šternberk – Čtvrtý titul do své sbírky přidal teprve jedenáctiletý motokárista Tomáš Korený ze Šternberka. Ve třídě Kadet však musel tentokrát o prvenství hodně bojovat.

„Letos to bylo nejtěžší, protože se soupeři hodně zlepšují. Už to nebylo tak jednoduché jako v předchozích letech. Rozhodovalo se až v posledním závodě. Bylo to hodně vyrovnané,“ přiznal student šternberského gymnázia.

Jeho největším soupeřem je Dominik Javůrek. „Na špici bojujeme hlavně my dva, ale občas se do toho někdo přimíchá,“ upozornil Tomáš.

Letošní sezonu hodnotí pozitivně. „Při závodech jsem se dobře bavil a o to hlavně jde. Byla to ale nejtěžší sezona,“ dodal.

Jméno Korený se navíc objevuje i mezi začínajícími motokáristy. Příklad jedenáctiletého Tomáše následuje jeho osmiletý bratr Matěj. Starší bratr se mu snaží pomáhat. „Radím mu, kde je základní stopa na trati. Ale to si musí najít každý sám a přizpůsobit se svému jezdeckému stylu. Také nastavení motoru mu můžu poradit,“ řekl Tomáš.

Na motokárách začínali mnozí jezdci, kteří to nakonec dotáhli až do formule 1. Jaké jsou vlastně sny jedenáctiletého Tomáše? „Motokáry mě baví, ale chtěl bych výš. Lákají mě formule a rád bych si zkusil rallye. Chtěl bych si co nejdříve vyzkoušet formuli,“ přeje si Tomáš.

Také motokáry však dosahují slušných rychlostí. „Maximální rychlost mám sto kilometrů v hodině a průměrnou tak sedmdesát osmdesát,“ prozradil čtyřnásobný mistr republiky.

I když při závodech motokár nedochází ke krkolomným nehodám, havárie se občas vyskytují. Osmiletý Matěj se navíc před rokem i zranil a část sezony chyběl. „Nebezpečné je pouze, když jezdec vypadne z motokáry a ta ho přimáčkne. To se stalo bráchovi. Já jsem se takhle převrátil dvakrát, a nic se mi nestalo,“ prozradil za oba starší Tomáš.

Oba bratři se připravují i na počítači při závodních simulátorech. „Jezdím on – line závody na počítači. Tam jsem se naučil takovou klidnou jízdu,“ přiznává Tomáš.

/ Napsali o nás / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.