18. – 19.04.2014 Mezinárodní podnik – Open Cup – Bruck

18. - 19.04.2014 Mezinárodní podnik - Open Cup - Bruck

Délka trati 1,160 km

První mezinárodní závod se konal v Rakousku. Naštěstí pro nás to není až tak dakeko za hranicemi. Popravdě to je blíže než co nás čeká přístí týden cesta do Chebu.

Tohoto podniku se z našeho týmu účastní jen Filda Lutera s tatínkem a mechanikem (v jednom) Oldou.

Celý víkend tréninků probíhal v poklidu a i počasí bylo v pohodě. Něco málo mráčků se sice přehnalo, ale pršet nepršelo.

V neděli nás čekala kvalifikace a dva závody. Kategorie Baby 60 závod jezdí na 8 kol + jedno zaváděcí. O půl desáte nastoupilo do kvalifikace 11 jezdců. Naše želízko v ohni Filda si vyjel třetí čas se ztrátou 0,324.
První závod začínal lehce po obědě. V 13:15 všech jedenáct závodníků netrpělivě čekalo na zamávání zelenou vlajkou, aby byli vpuštěni do zaváděcího kola. Hezky se srovnali do startovního roštu a na zhasnutá světla odstartovali stylem „letmých startů“. Filipkovi se podařilo perfektně odstartovat a a posunul se na startu o jednu příčku nahoru. I když ji pak na maličkou chvilku zase ztratil, přesto cílovou čarou projel jako druhý.
Druhý závod byl odstartován něco málo po 15. hodině. Tentokrát se nám start až tak úplně nepodařil. Možná to bylo i motorem, protože změna počasí dělá své. A do cíle jsme s malým náskokem dojeli pátí.
Sečteno a podtrženo na stupních vítězů jsme vystoupali na 3. místo a získali do sbírky další pohár.

Filda je jediným z našeho týmu, který se těchto mezinárodních závodů účastní a proto mu všichni gratulujeme a držíme palce do dalších závodů.
-AsH-

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

/ Foto / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.