24. – 25.05. 2014 Mistrovství České Republiky Sosnová

24. - 25.05. 2014 Mistrovství České Republiky Sosnová

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

Délka trati 1,055 km
V tomto týdnu se naše cesty rozdělily na dvě strany. Jedna část našeho týmu se vypravila na Mistrovský závod do Sosnové u České Lípy a druhá část do Trebatic na Mezinárodní podnik Open-Cup.

Tento víkend byl náročný už co se jen jízdy na závodiště týká. Vyjeli jsme co nejdříve to šlo, aby jsme tam byli co nejdříve. Zákon schválnosti funguje dokonale a provázel nás úplně celý víkend. Jako dámský doprovod jela místo maminky tetička, protože maminka měla na starosti sobotní akci na Šantovce. Takže o catering se starala teta . Tudíž sestava byla manager týmu Dušan, mechanici Vašek (čert) , Zbyněk a závodníci Tomáš a Matěj.

Tak pěkně popořádku. Vyjíždíme v 16:30 z Olomouce. V Křelově zjišťujeme že nemáme dálniční známku, že zůstala v Olomouci. No nic, tak si zavoláme aby nám ji dovezli. CRNNNNNN CRNNNNNN telefon nám ale zvoní v autě. :D což znamená , že máme telefon , který vůbec nemáme mít. Otočka a jedeme hledat „maminku“ abychom ji vyměnili telefon za dálniční známku. Výměna nakonec proběhla úspěšně , a druhý pokus na odjezd mohl začít. Je fakt, že jsme dojeli o kousek dál. Až do Svitav. Po cestě nám praskl klínový řemen, zpočátku jsme byli naprosto v klidu, mechaniků bylo hodně a jistota že máme jeden náhradní sebou nás nemohla rozhodit. Jaké bylo rozčarování, když po chvíli hledání zjišťujeme, že klíňák nemůžeme najít. Rychle najít na internetu kde ho mají a zajistit aby nám byl dopraven. Nakonec jeden hodný místní pán přinesl jiný starší ale na dojetí v pohodě. Mimochodem, až když jsme dojeli do Sosnové tak jsme samozřejmě ten co jsme měli mít sebou našli. :) Nakonec jsme dojeli v pořádku na místo. To byl ale jenom čtvrtek. :)

V pátek jsme potrénovali přehazování motokár ze suchého nastavení na mokré. Ze 7 tréninků se jela půlka na suchu a půlka na mokru. Takže to bylo tam a zpátky. Pršelo deset minut a bylo polomokro a až to oschlo tak zase popršelo. Takže bláznivý pátek. Ještě že jsme měli tolik mechaniků, protože jeden by se z toho zbláznil.

Sobota se v počasí opičila po pátku. Takže zase tam a zpátky. Nakonec to celý završila šílená bouřka a měřáky byly kvůli vodě na trati a ztížené viditelnosti odloženy na nedělní ráno. Takže neděle slibovala nabitý program. Celé to bylo posunuto hlavně kvůli tomu, aby to mohla vidět maminka, která se přijela podívat. Fakt je ten že doma moc odpočívat nemohla, protože měla v sobotu po obědě akci na Šantovce. Kde jsme měli prezentaci motokár a bylo dost rušno. Brzy ráno vyrazila i s dědou na cestu , aby dětem přivezla štěstí, bábovku a povzbuzení.

Neděle ráno už počasí uznalo, že nebude škádlit, my bychom ale za vodu snad i zaplatili, ale nedostavila se. :( Takže warm up, hned na to v rychlém sledu měřáky. Matěj si vyvezl soupeře, takže měl druhý měřák se ztrátou 0,025 vteřiny. Mírně se vztekal, ale už mu to asi bylo málo platný. Tomášova třída se jede spojená s Národní KF2 takže čas měl sedmý, ale ve svojí třídě byl druhý. Jeho ztráta byla 0,090 vteřiny.
První jízdy byly v režii bratrů Korených. Nejdříve jel Matěj a hned na to Tomáš a oba ukázali, že když je dobře naladěný motor a správně seřízený podvozek dovezou první místo. To byla ale teprve první finálová jízda. Všechno vypadalo, že by to mohlo dobře dopadnout. Nenechte se ale zmást.
Druhá jízda v podání Matěje zpočátku vypadala taky výborně. I dojel jako první. Ale po dvou hodinách od dojetí přišli s tím, že mu musí dát 5 vteřin penalizaci s tím, že předjížděl na žlutou vlajku. Samy jsme na to koukali s otevřenou pusou, že to jde i po dvou hodinách, ale budiž. Nechtěli jsme se před superfinálovou jízdou nijak stresovat, ale vědět co přijde tak bychom to asi řešili jinak. Tomáš ve druhé jízdě promarnil start. Kategorie která jede s Tomášem má jiné pneumatiky, takže mají mnohem pomalejší starty a mezitím co oni se pomalu rozjížděli se Tomášovi do stopy narvali jeho protivníci a šup start byl v háji. Když jsme chtěli aby tyto kategorie byly rozděleny tak to asi nejde, protože jich je málo. To že ale kazí celý závod při mistrovské třídě nikoho nezajímá. :( Vzhledem k tomu, že mají všichni závodníci v jeho kategorii naprosto stejné motory navíc opatřeny omezovačem je téměř nemožné předjíždět stejně dobrého jezdce se stejnou technikou. Takže ono to celý stojí na startu a prvních kolech. Takže dojel sedmý. Chlácholili jsme se tím, že v superfinále to všechno otočíme. I v tom jsme se pletli.

Na řadu přichází superfinálová jízda. Těsně před startem, když už byli jezdci připraveni na startovním roštu přichází již zmiňovaná penalizace. Tak si jen říkáme:“Tak pojď, Maťo, ukaž jim to.“ Všechno napovídalo tomu, že jim to taky ukáže, ale v desátém, to znamená 2 kola před cílem musel Matěj odstoupit z prvního místa ze závodu pro technickou poruchu na motokáře. Nejradši bychom to v tu chvíli stejně jako Matěj všechno rozkopali. Pořád jsme ale věřili v lepší výsledek Tomáše a jeho superfinále. Hmm start vypadal hoodně slibně. Tomáš na startu byl první a taky první dvě kola i vedl. A začal si budovat náskok. Ale jak jsem už zmiňovala jede s nimi i kategorie KF2, která měla hned po startu kolizi a tím se dostali mezi Tomášovu kategorii KF3. Právě ty první dvě kola je dojížděli a začali se přes ně propracovávat. Ve třetím kole to ale tak úplně jeden z těchto závodníků nezvládl a při dodržování do šikany a předjíždění v ní vzal sebou i několik svých soupeřů. Tomáš to chytl do zadního nárazníku a to dost silně, protože mu bylo úplně utrženo zavěšení tohoto nárazníku. Ještě než se to úplně utřepalo tak odjel asi 3 kola, sice se o jedno místo propadl, ale pořád jel na slušný výsledek. Po třech kolech dostal napomenutí a musel zajet do opravné zóny a než mu mechanik přilepil a nějak zajistil aby ten nárazník držel, vznikla mu ztráta jednoho kola. :( Přesto boj nevzdával a i tak dojel opět sedmý. Nicméně šance na jakékoliv umístění už byla pryč.
U obou bratrů a celého zázemí týmu byla vidět silná skleslost.
Nálada ve stanu byla na bodu mrazu. Tak jsme v tichosti sbalili a vypravili se na cestu domů. Doufali jsme, že se nám po cestě už nic nestane a do příště musíme doufat, že si ta smůla přesedne chvilku na někoho jiného.

Příští Mistrovství České Republiky by se mělo jet v Písku. Tuto trať mají oba kluci hodně rádi, takže by jim to mohlo přinést nějaký bodík navíc, abychom dohnali ten deficit, který nám teď vznikl.

Důležité je, VĚŘIT SI!!! :)

-AsH-

/ Foto / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.