Jezdeckou sestavu týmu FormulaStar doplní úspěšný motokárový závodník Tomáš Korený

Jezdeckou sestavu týmu FormulaStar doplní úspěšný motokárový závodník Tomáš Korený

Řady jezdců pražského týmu Křenek Motorsport, resp. jeho juniorského týmu FormulaStar, v letošním roce rozšíří úspěšný finalista projektu RaceStar Tomáš Korený.

Patnáctiletý závodník ze Šternberka bude v letošním roce hájit týmové barvy v seriálu L21 Formula, který je součástí ESET V4 Cupu a Středoevropského zónového mistrovství.

Závodním náčiním Tomáše bude litrová formule Gloria C8F, se kterou se poprvé představí již příští víkend na maďarském Hungaroringu.

Tomáš Korený

Tome, Tvé dosavadní závodní zkušenosti se točily vždy kolem kartingu. Jak dlouho závodíš a jak doposud vypadala tvá závodní kariéra?
Svou první motokáru jsem dostal, když mi byly tři roky. V pěti jsem začal závodit a v sedmi jsem se stal poprvé mistrem republiky.

Jistě máš na svém kontě celou řadu úspěchů, které však řadíš k těm nejcennějším?
Jsem 6-ti násobný mistr České Republiky, za nejcenější však považuji postup až do světového finále ve třídě MiniROK, v roce 2010.

V minulém týdnu jsi absolvoval finále soutěže RaceStar. Co ti dala účast v tomto projektu a jak se díváš na podobné soutěže?
Soutěž byla velice zajímavá, dost jsem si to užil, a zjistil jsem, jak na tom jsem v porovnání s ostatními a taky na čem bych měl pracovat. Jsem rád, že soutěže jako RaceStar existují, protože propagují a podporují motorsport, a poskytují šanci mladým jezdcům zkusit si, jaké to je, projet se ve skutečném závodním autě.

Lze předpokládat, že přestup do formule bude vyžadovat určitou úpravu jezdeckého stylu. Letos na jaře jsi již absolvoval test s formulí BMW v Brně. Jaká to byla zkušenost a co vše Tě v následujících dnech a týdnech čeká?
Formule BMW byla zatím moje nejrychlejší svezení, a byl jsem dost nadšený. Momentálně mě čeká testování formule Gloria, a potom první závody. Taktéž mě čeká moje premiéra jako mechanik motokáry svého mladšího bratra, který se bude letos účastnit MČR motokár, a já mám v plánu ho podporovat, jak jen budu moci.

Sezóna 2015 začíná hned na dvou tratích z kalendáře Grand Prix Formule 1 a i potom budou následovat neméně atraktivní tratě. Na kterou z nich se nejvíce těšíš a proč?
Nejvíc určitě na Red Bull Ring, protože jsem tuto trať dost jezdil na simulátoru, a těším se až si ji zkusím se skutečnou formulí.

Jaké jsou Tvé závodní cíle a kde se vidíš řekněme za pět či šest let?
Určitě bych se jako každý jezdec chtěl dostat do Formule 1, ale pokud se budu držet reálných cílů, tak bych chtěl zkusit závod ve světové sérii, jako například Formule Renault.

A co o Tomášovi říká šéf týmu, pan Josef Křenek:Tomáše jsem již pozoroval při RaceStar, kde zdárně zvládl všechny disciplíny a dostal se až do velkého finále nejlepších 25-ti soutěžících. Má již obrovské zkušenosti z motokár a přitom mu je teprve 16 let. Na spolupráci se těším a věřím, že i na okruzích bude patřit k nejlepším. Největší radost mám, ale ze skutečnosti, že se po dlouhé době začínají na okruzích opět objevovat mladí jezdci, které okruhový sport tak nutně potřebuje.

Tomáš Korený 1
Tomáš Korený 2

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.