Budou tihle kluci jako Schumacherové?

Budou tihle kluci jako Schumacherové?

Datum konání: 26.11.2008

Deník Blesk

Je jim devět a šest roků. Obyčejní kluci z malého města. Jednou ale možná budou stejně slavní jako bratři Schumacherové. Tomáš Korený (9) a jeho bratr Matěj (6) za Šternberka na Olomoucku jsou už teď hvězdami českých a slovenských motokárových závodů.

Jezdí na stejných strojích, na jakých začínali jezdci formule 1. Podle jejich otce Dušana Koreného jsou motokáry kolébkou všech závodníků ve formulovém sportu. „Žádný pilot F1 nevyrost bez motokáry. Michael Schumacher (většinový vlastník firmy na výrobu motokár) si dodnes na motokáře nějaké závody odjede,“ prozradil Korený.

Bratři Schumacherové jsou ostatně pro šternberské závodníky velkými vzory. „Jo, kdybychom byli jako oni a jako bráchové jezdili společně F1, to by se nám líbilo,“ shodli se jednohlasně oba kluci Tomáš a Matěj.

V otázce, jestli v dospělosti hodlají vyhrát závod formule 1, mají ale jasno a shodně na ni odpověděli: „Pokud na to taťka bude mít peníze, tak rozhodně jo!“

Kdo jsou Schumacherové
Bratři Michael a Ralf Schumacherové z Německa jsou pojmem ve světě formule 1. Michael je nejúspěšnějším jezdcem všech dob. Vyhrál 91 Velkých cen a sedmkrát získal titul mistra světa. Jeho mladší bratr závodil rovněž ve formuli 1. Vyhrál šest závodů, ale titulu mistra světa nikdy nedosáhl.

Matěj ve stopách brášky
Matějova cesta za volant závodního stroje se dala předpokládat, inspiroval ho starší brácha Tomáš. Chodí ještě do školky, takže si nemusí dělat starosti se zvládáním školy, a na závody má dost času. Ve volném čase ještě chová křečky a stejně jako Toma jej baví malování a počítačové hry.

Tomáš už je mistr
Tomáš má hodně společného s dalším motokárovým odchovancem Louisem Hamiltonem. I on prožil letos stejně dramatický závěr svého mistrovství. Až v posledním kole posledního závodu se celoroční lídr a obhájce titulu Tomáš propracoval na pozici, která mu s přehledem zajistila další titul mistra republiky. Do školy chodí v sezoně jen tři dny v týdnu, zbytek času zaberou závody.

/ Napsali o nás / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.