14. -15. 06. 2014 Pohár Autoklubu České Republiky (Karting Cup) P

14. -15. 06. 2014 Pohár Autoklubu České Republiky (Karting Cup) P

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

Vždyť už to znáte. Čtvrtek odjez, stany, zaparkovat a spát. Museli jsme se přesunout až na jih Čech do Písku. Tento seriál jede Igorek, Matěj, Filda a Tom. Tentokrát se přidal ještě Matyáš.

Takže jsme měli zase obsazenost ve čtyřech kategoriích.

Ještě nutno podotknout, že tento víkend to byla čistě pánská jízda. V našem zázemí nebyla jediná ženská ruka, což jsme poznali ihned po příjezdu a vlastně i během víkendu.

V pátek jsme náležitě potrénovali, děti si pohráli a dospělí poseděli. Z vyprávění dětí byl prej úplně plnej stan. :) Děti mají tendenci přehánět, ale myslím že tentokrát to byla pravda.

V sobotu jsme my na Moravě měli telefonát o tom, jak nikdo nechce umývat nadobí. :D Klasika. Tímto bych velice ráda veřejně poděkovala Oldovi, že to perfektně umyl. Díky moc. Jsi tímto pasován do nové funkce a od příště už tento problém s nádobím nenastane. :D

Nicméně v sobotu se trénovalo stejně jako v pátek. Jen s rozdílem, že poslední trénink je měřený a důležitý pro nedělní starty. Dopadlo to následovně: V kategorii Školní 50 si Matyáš Lexmaul vedl dobře. Na to že tuhle trať viděl poprvé (přijel až v sobotu ráno) zajel osmý nejlepší čas. Takže supeeer. Igorek v Baby 60 a jeho půlce licencovaných měl 3tí čas. Filda ve stejné kategorii pouze v části registrovaných získal druhé místo. Matěj za Mini 60 se ztrátou 0,187 místo druhé a Tomáš za Národní KF3 první.

Nedělní hektický den je taky už známý. První jízda Školní 50 v podání Matyáše L. Druhé místo považujeme za super výsledek. Baby 60 a Igorkova a Filipova chvíle. Za licencované ukořistil Igorek třetí místo a Filda za registované druhé místo. Za Mini 60 si Matěj vyjel první místo. Národní KF3 v rukou Tomáše K. po jeho nedobrovolném výletu do trávy pouze 6 místo.

Druhé bodované jízdy Matyáš opět bravurně druhý, Igorek zase třetí, Filda taktéž opakuje a získává druhé místo. Matěj díkybohu zase první a Tomáš K. místo třetí přestože měl nejlepší čas na první to nestačilo.

Třetí bodované jízdy a naše ratolesti.

Matyáškovi to tentokrát úplně nevyšlo, ale udržel si páté místo. A v celkovém hodnocení stanul na bedně jako třetí.

Igorek gentlemansky před sebe pustil ženskou. Eliška Bábičková byla tuhle jízdu maličko rychlejší a Igymu zůstalo jen čtvrté místo. Celkově taktéž vystoupal na bednu taky jako třetí.

Filda má rád dvojky. (snad ale né na vysvědčení), takže ve třetí jízdě opět druhý a celkově z toho nic jinýho udělat nešlo, takže z toho je stříbný Filda.

Matějíčkova třetí závodní zkouška byla ihned ve startu překažena spolubojovníkama, kteří patrně usoudili, že si chce zkusit lítání v káře a následně jízdu trávou. Takže musel dojíždět a vymáčknul z toho jen šesté místo. A celkově za celou neděli stejně dostal pohár. Sice za třetí místo, ale i to se počítá.

Tomova K. závěrečná jízda s tréninkovým motorem a umístěním na druhém místě. V součtu dne mu to dalo taktéž celkově druhé místo a stříbrný věnec.

Když se na to podíváme, tak z pěti jezdců jsme měli 2 jezdce stříbrné a 3 jezdce bronzové.

Speciálně bych chtěla pogratulovat Matyáškovi že do toho šel. A i když viděl a jel tuhle trať úplně poprvé, že se tak perfektně držel a vymáčkl z toho co to šlo. Igorkovi a Fildovi gratulujeme taktéž za super výsledky, protože konkurence je obrovská a kluci do toho dávají všechno. Maťa a Tom to jsou už ostřílení jezdci, kteří musí jít příkladem těm maličkým. Takže klucííí, děkuji že se snažíte co můžete a předáváte zkušenosti těm mladším. Že ty roky, ty kilomentry a ty nervy který jste do toho všeho vložili, a že to není jen o těch závodních víkendech, nebyly úplně promarněným časem.

A pro ty, co tentokrát na závodech nebyli: kluci a Vendy bojujme a učme se závodit. Jsme tým a v týmu jsme si všichni rovni, protože za ten jeden provaz taháme všichni stejně.

-AsH-

/ Foto / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.