25.-27. 07. 2014 Karting Cup Sosnová

25.-27. 07. 2014 Karting Cup Sosnová

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

Sosnová u České Lípy

Délka trati 1,055 km

Po delší prázdninové pauze jsme opět vyrazili na pouť republikou až do Sosnové u České Lípy. Tohoto seriálu se účastní i motokárová školička. Takže nás opět bylo plno, ale úplně všichni jsme nebyli. Někdo si v klidku táboroval, že Vendy.

Klasicky jsme přijeli ve čtvrtek. My Korení jsme tam jako vždy chtěli být včas, ale prostě se to né vždy podaří a ještě v osm večer jsme byli doma. Takže jsme přijeli v páteční noc. :)

Ráno po probuzení jsme zjistili kdo vlastně všechno tady s náma je. Postupně se to z těch karavanů začalo vynořovat. :) Lukáš s Alicí a dětmi (Matyáš + Lukášek), Andrej s Igorkem, Jirka s Milou a Jiříčkem, Olďas, Karolína a Filda, Dušan, Bohďa, Tomáš, Matěj a Danek a k tomu všemu mechanik Vašek alias Máňas. :D

V pátek jsme potrénovali stejně tak jako každý pátek. Někteří tady v Sosnové byli poprvé, takže se plně věnovali tréninku a volení správné stopy a strategii. No a pak jsme stylově zakončili páteční den kvalitní ožířačkou. Někteří. Pilo se na počest Fildovích 9tých narozenin. Takže dostal dort od táty a Karolíny a spoustu dárečků, rychlých špuntů, kterých bylo tolik, že bylo potřeba to po sobě pak už i lít, protože to fakt nešlo vypít. :D Určitě nemusím říkat, že pak úplně všechno krásně lepilooo..
Naštěstí byl hned kousek od nás bazén, takže měly děti o zábavu postaráno. Všechny matky ale trnuly, co ty zlatíčka zase vymyslý. A které dítko příjde s tím, že se někdo topí. :D

Ale pojďme k sobotnímu měřenému tréninku. Alkoholové opojení už lehce vyprchalo, všem se na tom sluníčku začalo dělat líp a hlavně děti do toho šly s plnou parádou a každý chtěl mít co nejlepší pozici na startu.
Jiříček i Maty byli v Sosnové poprvé, takže to co zvládli natrénovat za ty dva dny to hned taky použili a Maty si vyjel desáté místo a Jiřík 14té. Za sebou ještě nechali pár jezdců. Ale na to jejich „poprvé“ super výkon.
Další kdo to šel prubnout byl Filda s Igorkem. Každý je hodnocen zvlášť, protože jeden má licenci a druhý registraci. Fildovi se dařilo a na startu stál jako druhý a Igorek s licencí ve druhé řadě jako 4tý s minimální ztrátou.
Hned po dojetí šel na dráhu Matěj. Se ztrátou 0,17 vteřiny byl až čtvrtý. Další osm jezdců bylo ještě za ním v jedné vteřině.
Posledním adeptem na dobrý výsledek byl Tomáš. Vyjel si první místo na startu s náskokem 0,292 vteřiny. Tentokrát musel mít změněno číslo na 152 (naštěstí mu smůlu nepřineslo), protože jeli spojenou kategorii se „stovkama“ a tam již jeho číslo měl soupeř.
Měřáky máme za sebou a už se jen okoupat dokud je v bazéně ještě trochu vody a nachystat večeři a pak je možno posedět a spát. Neděle v tom teple bude ještě náročná.

Hned z rána pralo sluníčko co to šlo. Čekalo nás 12 rozjížděk. Čtyři kategorie po třech jízdách. A 6 pilotů.

Vždy se začíná od těch nejmenších. Maty s Jiříkem jeli svou první jízdu. Tak jak odstartovali tak také dojeli. Takže na první jízdu to byl úspěch. Filip s Igorem šli na řadu vzápětí. Ve své části registrovaných si Filip udržel svoje druhé místo. Stejně tak Igorek dojel na čtvrtém místě v části licencovaných. Matěj šel do boje hned po klukách. Nejdříve je pozoroval z depa a pak hned naskočil do káry a bojoval co to šlo. Konkurence je opravdu obrovská a boj o první místo je bezkonkurenční. Na startu bývá vždycky mela. Tentokrát to bylo až ve druhé zatáčce. Za to to bylo velký. Někteří lítali vzduchem, ale nikomu se nic nestalo. Než to traťáci stačili odklidit, závodníci dojeli kolo a museli projíždět kolizí, což jsme mi na tribuně opravdu nechápali. :( někde v komunikaci se stala chyba, ale v dalším kole se už závod zastavil a počkalo se až dojde k odklizení. A aby toho nebylo málo, v posledních kolech na stejném místě došlo opět k nepochopení dvou jezdců a opět bylo pár kár v trávě. I tohle prošlo bez zranění. My jsme se naštěstí všemu vyhli a mohli jsme závodit naplno bez újmy. Maťa dojel pátý, ale v pořádku. Tomova kategorie se v první bodované jízdě ještě jela se „stovkama“, kdy je Tomášova kategorie KF3 výrazně rychlejší s úplně jiným motorem. (jiný start, jiné rozjíždění, jiné zahřívání atd.) Dvě naprosto neslučitelné kategorie na startu. KF3 jsou rychlejší tudíž zahřívací kolo jeli rychleji, to jim ale „stovky“ (výrazně pomalejší) nestačili, takže se start opakoval asi osmkrát. Když zase KF3 jedou pomaleji tak se jim „zablívají“ motory. Takže v další jízdě usoudili, že bude rychlejší když tyhle skupiny rozdělí, protože jen opakování startů je stálo celý jeden závod. :) Nicméně i po tomto dojel Tom na prvním místě s 5.088 vteřinovým náskokem.

Druhá jízda a opět začínáme od nejmenších. Maty si trošku polepšil, cílem projel jako sedmý. Jirka taky poposkočil až na 11té místo. Taže super zlepšení. V Sosnové se klukům začíná líbit. Filda a jeho druhé místo. On toho Kacpera prostě nepředjede. Musíš Filouši více myslet na ježdění a míň na vymýšlení blbostí. :) Igorek taky udržel to svý čtvrtý místo. Matýsek ve své druhé jízdě bodoval více. Tentokrát se dostal na třetí příčku. Po dojetí ale konstatoval, že to prostě nejede. :) U Toma to už bylo tedy rozděleno, takže start byl napoprvé a Tomáš zase kraloval.

Třetí jízda byla ve stejném sledu. Jiřík nedojel kvůli technické závadě, což je škoda. Měl to hezky rozjeté, ale technika je technika a občas se to stane každýmu. My o tom víme svoje. Maty taky někdo pozaspal a taky to horko a únava už byla znát, dojel 11tý. I tak kluci báječný závody. Filda s Kacperem už asi mají ujasněno kdo bude první. Filda zase druhý. Igorek v poslední jízdě po menší kolizi až sedmý. Ale dojel co se dalo. Maťka se ve třetí jízdě potkal s Jakubem a maličko se proletěl. Už to nešlo dojet, takže projel cílem až dvanáctý. Tomáš opět první s další dávkou náskoku. Kéž by to vydrželo i do přístího týdne na mistrák.

Vyhlásit vítěze a sbalit a můžeme se vydat zase zpátky domů a do práce. Týden uběhne jako voda a my se ve čtvrtek vrátíme na místo činu.
-AsH-

/ Foto / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.