24. – 25.05.2014 Mezinárodní podnik OPEN CUP Trebatice

24. - 25.05.2014 Mezinárodní podnik OPEN CUP Trebatice

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

Délka trati 0,845 km

V tomto týdnu se naše cesty rozdělily na dvě strany. Jedna část našeho týmu jela na Mezinárodní podnik – Open Cup do Trebatic a druhá profi část jela na Mistrovství republiky do Sosnové u České Lípy.

Do Trebatic jsme přijeli v pátek na večer. Open Cupu se zúčastnili rodina Lexmaulů, Skopalíků, Kepeňovci, Endlovci, Brančíkovci a kluci Luterovi.

Závodili jsme v kategoriích Baby 50 a Baby 60. Tréninková sobota proběhla v pořádku, ale po závodech šly děti na dráhu a hrály si, až po dobu, kdy si malej Maxík pořezal ruku o sklo. A jelo se do nemocnice na šití. Ale Maxík je správnej závodník a v neděli normálně závodil jako každý jiný a i se mu dařilo. :)
Ze soboty na neděli byla bouřka, ale fakt jako bouřka. Lítalo úplně všechno. Ráno obloha jako když vymete a sluníčko zase svítilo a bylo krásně teplo. Takže počasí nám přálo a nemuseli jsme přenastavovat motokáry na vodu. Sobotní večerní představy byly ale úplně jiný.
Závodní neděle začala pěkně zostra. Na měřeným tréninku Baby 50 se nám dařilo. Nejlepší čas zajel Matyáš Lexmaul, ale na záda mu dýchal Jirka Skopalík pouze se ztrátou 0,229 vteřiny. Čtvrtý čas měl Maxík Kepeň se zašitou rukou, šestý byl Honzík Endl a hned v závěsu za ním Tomík Brančík. Z 11 jezdců celkem slušný výkon. V kategorii Baby 60 závodil za nás jen Filda Lutera . I tahle kategorie měla v měřeným tréninku taktéž 11 jezdců. Filda zajel čtvrtý čas. První pětka měla čas ve vteřině, takže zajet lepší čas je opravdu těžké.
První jízda byla ještě úspěšnější než měřený trénink. Kluci se umístili v tomto pořadí (bráno od prvního místa) Matyáš Lexmaul, Jirka Skopalík, Maxík Kepeň, Honzík Endl a Tomík Brančík se na startu mírně propadl, takže musel hodně dojíždět, i tak dojel na krásném sedmém místě. Filda i když zajížděl časy stejně jako vítěz stejně na něj nedosáhl. První čtyřka jela v těsném závěsu za sebou a Filda musel čekat na jakoukoliv chybičku, kterou jeho soupeř udělá, aby měl šanci na předjetí. Soupeři jsou to ale velcí a chyba nepřišla, takže si přivezl svoje čtvrté místo.
Druhá jízda byla ještě napínavější. Tady už šlo o to kdo z koho. Výsledky byly stejné jako v první jízdě, pouze první dvě místa se vyměnily. Jirka hned po startu nasadil temto a i když Matýsek jel co to dalo na Jirku nestačil. Filda obhájil čtvrté místo. Jízda byla stejná jako ta první. Naprosto vyrovnaná. Musí předjet buď všechny najednou a nebo se vecpat mezi motokáry které jsou na sobě nalepené.

Tento víkend byl ve znamení zraněných kolen a jiných mimozávodních zranění z koloběžek a jiných chlapeckých her.

Po vyhlášení výsledků jsme pobalili stany, auta a vypravili se opět plni dojmu domů.