17. – 18.05.2014 Pohár Autoklubu ČR Sosnová

17. - 18.05.2014 Pohár Autoklubu ČR Sosnová

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

Délka trati 1,055 km

O tomto víkendu jsme se vypravili do Libereckého kraje. Letos jsme Sosnovou u České Lípy navštívili poprvé a hned další týden nás čeká znovu, protože se tady jede Mistrovský závod.

Co se tohoto seriálu týká, tak už máme klasickou sestavu Matěj, Igor, Filip a Tomáš.
Ve finále Tomáš odtrénoval pár tréninků v pátek a jeden v sobotu a motor to zase nevydržel, takže do závodu ani nenastoupil.

Pátek jako už vždy patří trénování. Střídají se kategorie po 10 minutách, takže každou hodinu každá kategorie trénuje, takže to je dooost náročný.K tomu patří i sobotní dopolední tréninky, až po obědové pauze se dostávají „krabičky“ a začínají oficiální tréninky a následuje i měřený trénink pro každého jezdce dost důležitý.

Tento víkend si jezdci mohli vyzkoušet všechny možné varianty co se počasí a tedy i stavu tratě týká. Byl déšť – mokrá trať, po dešti – vlhká trať, sucho – suchá trať.

Startovní listina kategorie Baby 60 a naše želízka v ohni. Za registrované 6 závodníků a Filip Lutera a za licencované 5 závodníků a Igor Čepil. Mini 60 je taky rozdělena na registrace a licence, ale nás zajímá jen licencovaná část, ve které jede Matěj Korený.

Na měřený trénink jsme byli nachystaní na 16:30.Všichni na sobě navlečené mokré kombinézy, protože nás provázel dešť. Filda s Igorkem stáli vedle sebe, zavlála zelená vlajka a mohlo se vyrazit. Igorek si ve své skupině vyjel pátý čas a Filda čas druhý. Hned po nich startovala kategorie Mini 60 s Matějem, který stál úplně v čele. Nakonec si s přehledem a 0,546 vteřinovým náskokem vybojoval první místo na startu.
Po měřáku jsme spokojeně poseděli ve stanu a plánovali strategii na zítřejší den. Proběhli nějaké ty „motlitby“, aby nepršelo a všechno to dobře dopadlo. Ukázalo se, že modlení nám nikomu moc nejde. :D Pršelo celou noc až do nedělního oběda.

Ranní Warm up se jel na vodě. Jsme jeden z mála týmů, kterému nevadí voda. Na vodě máme všichni slušně natrénováno, takže podle toho i ty výsledky tak vypadaly.

První závod se jel ještě za deště, na druhý závod už přestalo pršet, nicméně trať nestihla oschout, takže se jel stejně mokrý závod a superfinále se jelo už na suchém povrchu.

1. bodovaná jízda registrovaná Baby 60 – Filda Lutera zajel nejlepší čas na kolo 01:06:232. Ale cílovou pásku protl jako druhý. Dostal 17 bodů.
1. bodovaná jízda licencovaná Baby 60 – Igorek Čepil také zajel nejlepší čas na kolo 1:05.193. Vybojoval si čtvrté místo a tím získal 13 bodů.
1. bodovaná jízda licencovaná Mini 60 – Matěj Korený, aby toho nebylo málo ukázal, že je dobrým vzorem pro naše menší závodníky a také zajel nejlepší čas na kolo 01:01:242. Všem ukázal záda a s náskokem 1,268 projel cílem jako první. Připsal si 20 bodů.

2. bodovaná jízda registrovaná Baby 60 – Filda svoje druhé místo obhájil. Připisuje si dalších 17 bodů. Výsledek by ve finále mohl být lepší, ale Filda se otočil a tím docela ztratil.
2. bodovaná jízda licencovaná Baby 60 – Igorek si třetím místem připsal 15 dobů.
2. bodovaná jízda licencovaná Mini 60 – Matěj i v druhé jízdě ukázal že je dobrý závodník a s obrovským náskokem 4,203 vteřiny projel cílem jako první a svoje soupeře nechal daleko za sebou. Připisuje si dalších 20 bodů.

Superfinále registrace Baby 60 – Filda neměnně zůstává na druhém místě. A dalších 24 bodů je doma.
Superfinále licence Baby 60 – Igorek taktéž obhajuje třetí příčku. Plus dalších 19 bodů do tabulky.
Superfinále licence Mini 60 – Matěj dokazuje že mu nevadí ani voda ani sucho. Bravurně opět nechal všechny soupeře za sebou a vyhrál i tuhle třetí jízdu. Dalších 30 bodů do plusu.
Celkově všichni tři závodníci byli na bedně. Zlatý Matěj, Stříbrný Filip a Bronzový Igor.

Naše motto: UKÁŽEME VŠEM ZÁDA

-AsH-

/ Foto / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.