10. – 11.05. 2014 Moravský pohár + MSR

10. - 11.05. 2014 Moravský pohár + MSR

Více fotografií na našem Facebooku ZDE.

Tento víkend jsme se vypravili do Vysokého Mýta. Jede se Mistrovský závod Slovenské Republiky, který je spojený s Moravským pohárem. To znamená, že jsme jeli úplně všichni, včetně našich malých závodníků. Náš tým se může pochlubit 9ti pilotama. Věnujeme se čtyřem kategoriím. Počínaje našima malýma závodníkama, které jsme vychovali v naší motokárové školce, pak už odrostlejší a ještě o trošku větší a úplně největší.

Čím více lidí je v zázemí, tím rychleji jsou stany postaveny. To nás čekalo jako vždy ve čtvrtek večer. Pátek jsme trénovali a večer mužské osazenstvo „slavilo“… Co Vám budu povídat, některým bylo i dost špatně celou sobotu. Ženská část pít nemohla, protože se musí postarat o děti a ještě že alespoň mechanici jsou uvědomělí a nepili, aby se mohli v sobotu postarat jak o děti na trati tak o motokáry a jejich nastavení.

Kategorii Mladí 50, začali hodnotit stylem, že kdo jede, získává automaticky za každou rozjížďku 25 bodů. Tahle kategorie je spíše na naučení jak vlajek, tak stopy a celkově je to pro malé děti k nabírání zkušeností pro závodění ve vyšších třídách.

Za náš tým se tento víkend účastnilo všech 5 závodníků. Jirka Skopalík, Matyáš Lexmaul, Maxík Kepeň, Honzík Endl a Tomík Brančík. Všichni závodníci jsou vyrovnaní a všichni se učí. Každou rozjížďku se více daří někomu jinému. Jednou má navrch ten a pak zase někdo jiný. Všem držíme v týmu palce a snažíme se je vždy naučit něco nového, aby byli lepší a lepší.

Ve vyšších třídách to je už na ostří nože. Tam se počítá s tím, že jsou to už piloti, kteří něco umí a i to podle toho vypadá. :)
Třída Baby 60 a naši známí Filda s Igorkem. To je dvojka. :) První rozjížďku se Fildovi moc nedařilo dojel desátý a Igorek pátý. Ve druhé jízdě to Filda pokazil ještě o trošku více a dojel jedenáctý a Igorek si taky pohoršil šestým místem. Ve třetí jízdě Filda zabral, ale bylo z toho jen osmé místo. Igorek se taky snažil ale víc jek šestý místo z toho nevymáčkl. :) Ale i tak, jste kluci dobří. V této třídě jede 17 jezdců, takže celkové skóre není zase ale vůbec špatné.

Třída Mini 60 ve které by měl excelovat Matěj, loňský vicemistr, který nám všem trošku pocuchal nervy. První rozjížďku dojel druhý s minimální ztrátou 0,064 vteřiny. Ve druhé rozjížďce, nám nikomu neznámo proč, zajel po pár kolech do depa. Od trenéra i mechanika si to chudák vyslechl. :) Poslední jízdu dojel čtvrtý. Maťa musí už příště zabojovat. :)

Po předání pohárů rychle pobalit a hurá domů. Nemáme to tentokrát moc daleko, takže za 1,5 hodiny jsme doma.

Naše motto: UKÁŽEME VŠEM ZÁDA

-AsH-

/ Foto / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.