MORAVSKÝ POHÁR – MAJSTROVSTVÁ SR Vysoké Mýto 10. – 11.04.2015

Vítáme Vás v naší NOVÉ SEZÓNĚ. Někteří si šli vlastní cestou, někteří zůstali a někoho jsme cestou zase přibrali. Nicméně jsme stále parta lidí a dětí, která je zapálená pro tento sport.

Po zimním soustředění v Karlově v Jeseníkách jsme vyrazili na naše letošní první závody do nám ne moc vzdáleného Vysokého Mýta. Počasí jsme očekávali všelijaké. Vzhledem k tomu, že jen víkend před závody sněžilo, byli jsme připraveni téměř na všechno. Ale počasí se umoudřilo a kromě větru bylo přijatelné.

Měli bychom ale představit naše mladé bojovníky a jejich doprovod. Letošní sezónu pojedeme prozatím ve čtyřech kategoriích.

Easy 60 – Jirka Skopalík, který přešel z kategorie Mladí 50.

Mladí 50 – ostřílení borci Maxa Kepeň a Tom Brančík a nováčci Lukáš Obručník a Tomáš Rosypal.

Baby 60 – Staří frajeři Igor Čepil a Maty Lexmaul

Mini 60 – mladší trenér Matěj Korený

Ve čtvrtek otevírali depo v 17:00 což jsme letos snad poprvé za celou naší éru ježdění skoro stihli a chytli tak náš super flek. Poskládat všechny stany na jeden plac není zase až tak jednoduché, takže potřebujeme fakt kus místa.

Z loňska už asi znáte, že pátek patří trénování a ladění všech detailů. Na začátku sezóny k tomu patří seřizování sedaček, pedálů a tak dál. Děti porostly a zesílily a jsou potřeba úplně jiná nastavení. A taky se slaví, že jsme se zase všichni sešli.

V sobotu se dopoledne trénuje a v odpoledních hodinách se jede měřený trénink, který určuje pořadí na startu v nedělních rozjížďkách. Měřený trénink se jede na čas a důležité je zajet v tomto čase co nejrychlejší kolo.

Jirkovi Skopalíkovi v Easy 60 se podařilo kvalifikovat na 17. místo. V této kategorii jel jako úplně poprvé, takže super výsledek.

V kategorii Mladí 50 máme více účastníků. Maxa si vyjel 2. místo. A naši malí nováčci úplně super. Tom Rosypal 10té a Lukáš Obručník hned 12té. Na první závody klobouk dolů.

Baby 60 a už staří závodníci. Igorek Čepil na 4té příčce a Maty Lexmaul na místě 6tém.

Mini 60 a vzor našim malým závodníkům Matěj Korený si vyjel pole position.

Mohli jsme jít s klidným srdcem spát, že se nám zadařilo a že nikdo z našich jezdců na tom nebyl táák špatně, aby z toho ještě nemohl vytěžit dobrý výsledek.

Nedělní ráno nás čekal warm up. Trénink k poslednímu zkoušení motorů před samotným závodem. Tady se mnohdy zjistí že je všechno úplně špatně a nebo naopak se můžete ujistit, že máte naladěno velmi dobře.

A hned po warm upu následují v rychlém sledu tři závody z každé kategorie. Mezi tím je jen maličká pauza na oběd.

První závodní jízdu nám ukázal Jirka Skopalík za Easy 60. Umístil se na 17 místě, protože měl během závodu kolizi s protivníkem – dojel ale už ztrátu nedohnal. Druhá jízda byla mnohem lepší a tak Jirka protnul cíl jako 14tý. Ve třetí jízdě byl 15tý. A celkový výsledek pro Jiříka 16té místo v nové kategorii. Myslím, že nám ještě ukáže že je to bojovník tělem i duší. A na mnohem lepší výsledky nenechá dlouho čekat.

Naši Mlaďoši 50. V první jízdě excelentně vyhrál Maxa Kepeň s téměř vteřinovým náskokem. Tom Rosypal ve svém životně prvním závodě projel cílem jako 9tý. A Lukáš Obručník taktéž poprvé a na 15tém místě. Tom Brančík bez měřeného tréninku vyhrál 13té místo. Takže se musel probojovat z úplného konce. Druhá jízda byla jedna velká radost koukat. Maxík druhé místo, Tom Brančík 11tý, Lukáš Obručník 13tý a Tom Rosypal 15tý. Ve třetí jízdě Maxa poskočil zase o jedno místo, takže třetí, Tom Brančík si polepšil na 10. místo, Lukáš Obručník místo 14té a Tomík Rosypal místo 16té. Celkové výsledky této kategorie Maxík Kepeň 3tí místo, Tomík Brančík místo 9té, Lukáš Obručník 13té místo a 15tou příčku obsadil Tomáš Rosypal.

Baby 60 v první jízdě zazářil Igorek Čepil a protnul cílovou pásku jako druhý s minimální ztrátou. Maty Lexmaul přestoupil z nižší třídy, ale nijak zvlášť to jeho výsledky nepoznamenalo a zajel jako šestý. Druhá jízda šla Igorkovi na ruku ještě více a tentokrát cílem projel jako první a Maty sedmý. Třetí jízdou Igča obhájil první místo, Maty se mírně propadl polem na 10. místo. To ještě nic neznamená a hned jak se otrká tak nám zase ukáže že má na mnohem lepší výsledky. Celkově bodově vyšlo na Igorka místo stříbrné a na Matyho místo deváté.

Kategorie Mini 60 a Matějovo vítězství. Ve všech třech jízdách vyhrál, takže celkově musel být taky první.

Po vyhlášení výsledků a předání pohárů jsme se vypravili na nedlouho cestu domů.

Příští víkend nás čeká volno ale hned následující víkend se musíme rozdělit. Jedna část – ta větší – pojede na druhý závod Moravského poháru do Slovenských Trebatic a druhá část – ta menší – se vypraví do Maďarska da Hungaroringu na Okruhy, kde nás bude reprezentovat Tomáš Korený.

Všem držíme palce a sledujte nás i nadále. Brzy se zase dozvíte jaké jsme posbírali úspěchy.