MSR + Moravský Pohár Trebatice

MSR + Moravský Pohár Trebatice

Datum konání: 4.4.2014
Datum ukončení: 6.4.2014

Délka trati 0,845 km

Máme za sebou první závodní víkend venku.Počasí nám pro tentokrát přálo, takže pláštěnky a gumáky jsme nepotřebovali, ale i tak to byl víkend plný zvratů a pro naše nové závodníky plný adrenalinu a zábavy. A co teprve pro rodiče. :)

Na závodiště jsme vyrazili již ve čtvrtek odpoledne, protože ten „ansábl“ dovést a postavit není žádná sranda. Ale počkejte co si budeme říkat v říjnu na posledních závodech. Pak už to bude hračka. :)

Čtvrtek hluboká noc: Karavany zaparkovány, stany postaveny. Děti unaveny spí a rodičové to musí všechno probrat, takže se to dneska asi maličko protáhne. Noo tak spát se šlo něco málo nad ránem, s tím, že se v pátek ráno (vlastně už je pátek) musí vstávat. Ou to ráno bude asi těžký. Ale nebojte, malý závodníci se postarají o to, aby rodiče vykopaly z postelí. :)

Pátek: Ráno jsme se sešli všichni ve stanu. A že se nás tu sešlo. Úplní nováčci, kteří letos jedou svou první sezonu Maxik Kepeň, Matyášek Lexmaul, Tomík Brančík, Honzík Endl a za dívky Elenka Dostalíková. Za ty maličko větší Jirka Skopalík a Filda Lutera, kteří už mají za sebou jednu sezonu. No a nesmím zapomenout ani na ostřílené jezdce a to Matěj Korený, a bratři Alex a Dan Dostalíkovi. Joooo a málem bych zapomněla, pozdě ale přece dorazil i Tomáš Korený, který už těch závodních sezon má za sebou trochu více. To snad ani nespočítám.

No a aby byl tým kompletní tak samo, že bylo i dost mechaniků a každé dítko mělo sebou i rodiče a někteří i podporu nezávodících sourozenců.

Celý pátek byl ve sledu tréninků. Jeli jsme tyhle kategorie: Mladí 50, Baby 60 a Mini 60. Tomáš Korený přijel jen trénovat za kategorii KF3.

Myslím, že pátek byl náročný jak pro děti tak i pro rodiče. Večer už to nebylo tak náročný a každý se těšil do postele, ono sobota už není taková sranda. Čeká nás měřený trénink, podle kterého se budeme řadit do první jízdy.

Sobota: Sestava zůstává stejná. Něco málo se ladí a upravuje a nervozita maličko stoupá. Jak asi dopadnou ty měřáky??

17:15 jdou zajet ty nej výsledky naši úplní nováčci. Je to pro ně úplně první venkovní měřák na velké trati. A na to, že to ti frajeři jeli poprvé tak klobouk dolů. Třetí místo si vyjel Jirka Skopalík, na zadek se mu lepil Maxík Kepeň. Matyášek, Honzík, Elenka a Tomík bojovali taky poctivě. Za sebou nechali ještě spousty jezdců.

17:35 vyráží Filda Lutera. Tak tady to bylo o nervy. 8 jezdců s časama ve vteřině. Tady už se ukazuje, že tahle skupina je jízdně vyrovnaná. 50% práce je na pilotovi a 50% na mechanikovi. Takže Filda se do té vítězné vteřiny vešel a padl mezi tu vyrovnanou osmičku a mechanici musí lépe zapracovat, aby tu osmičku jezdců přístě porazil a byl lepší než ostatní. :)

17:45 naskakují do káry staří závodníci.Tahle třída se ještě dělí na MSR a Moravský pohár. Bratři Dostalíkovi si vyjeli 4. a 6. místo na startu v rámci MP. Matěj se ztrátou 0,088 vteřiny druhý.

Večer se probrala taktika na startu a šlo se spát. Přece jen ta neděle co se náročnosti týká je asi nejhorší. Nejen že nás čekají tři závody, ale taky balení a cesta domů.

Neděle: vstávat a poslední zkouška nastavení ve warm upu. Nějaké úpravy a jde se bojovat.

První závod probíhal v klidu, ale s každou další jízdou byly děti více a více přemotivovaní a začaly dělat chyby i tam, kde by to normálně neudělaly. V rámci boje o lepší umístění do toho šly po hlavě a ono to ne vždy výjde. Ale zase máme další zkušenosti pro příště a víme kde děláme chyby a uvídíte že přístě Vám to nandáme, že jo děti? Nakonec nejlíp ustál tlak Jirka Skopalík, který to vytáhl až na bednu a uhájil svoje 3. místo z měřáku.

Matěj to dotáhl i s funícím Honzou Bednářem na zádech na 1. místo. Jako spolutrenér a vzor pro ty maličký začínající bojovníky by to ani jinak dopadnout nemělo, ne?

Každý ale začíná a ani Schumacher nezačínal jinak. A podívejme se kam to dotáhl. Na to, že to pro mnoho z nás byl první závod, tak kluci, holky tleskám a fandím. A víte co? Náš TÝM jen tak někdo neporazí!! Naše motto: UKÁŽEME VŠEM ZÁDA.

 

A abych nezapomněla pro FILDU: (číst umíš) SAKRA BRZDY MUSÍ PÍSKAT !!!

 

 

Další závod 10. – 11. května 2014 ve Vysokém Mýtě.

 

                                                                                                                                                                                  -AsH-

/ Reportáže / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.