Z malých závodníků rostou naděje kartingu. Pokoří nejvyšší mety světa motorismu?

Tomáš Korený slavil čtvrtý motokárový titul

Datum konání: 2.6.2011

http://www.olomouc.cz/

Oba jsou zatím obyčejní, školou povinní kluci, v jejich závodnických duších se však rodí velké motoristické ambice. Řeč je o bratrech Tomášovi a Matějovi Korených, kteří jsou již ve svých dětských letech za volantem jako doma, zdolávají soupeře na českých i slovenských kartingových závodištích a ve své týmové sbírce mají již několik mistrovských titulů společně s celou řadou zajímavých trofejí.

Malí ale šikovní, tedy alespoň co se motokár týče. Taková je dvojice závodníků – bratři Tomáš a Matěj Korení. Oba si ještě pěkných pár let nebudou moci na klasický řidičák ani pomyslet, to jim však nebrání v tom, aby za volantem byli jako doma. Usedají za něj pravidelně již od svých tří let, ať už v prostorách domovské kart areny nebo při motokárovém závodním běsnění. Tím posledním byl pro oba bratry závod v Písku, v rámci seriálu mistrovství České republiky v kartingu. Zde, každý ve své věkové kategorii, zabojoval o nejvyšší bodová hodnocení. Tomáš se po napínavém jezdeckém výkonu ve své třídě Kadet nakonec zhostil prvního místa, a to i přesto, že síly vedoucích závodníků byly velmi vyrovnané. Do cíle společně se svým soupeřem Karlem Simonem dojeli neuvěřitelně na tisícinu vteřiny stejně s časem 19:34.084, proto o konečném výsledku musely rozhodnout až výsledky kvalifikace, které mluvily ve prospěch Tomáše o bezmála 6,5 desetiny vteřiny. Zahanbit se ovšem nenechal ani jeho teprve osmiletý bratr Matěj, který v kategorii nejmladších závodníků Bambini vybojoval třetí místo. Průběžně se tak oba shodně, i když každý ve své třídě, zařadili v seriálu mistrovství ČR na třetí místo. A pokud skvělé výsledky posledního kola zapůsobí jako pozitivní motivace, mohla by zbylá čtyři kola mistrovského seriálu přinést přinejmenší příjemné překvapení.

O důležité body vyrazí bratři znovu bojovat za čtrnáct dnů o víkendu 18. až 19. června do Chebu, v červenci pak navštíví opět závodiště v Písku, v srpnu v Sosnové a nakonec změří se soupeři své síly poslední zářijový víkend ve Vysokém Mýtě. Aby snad nepodlehli zahálce, jezdí sbírat zkušenosti také v rámci seriálu mistrovství Slovenska a Karting cupu a kromě České republiky a Slovenska měl Tomáš Korený coby motokárová naděje možnost vyjet i na závodiště Rakouska a Itálie. Pokud zvládnou závodníci dotáhnout letošní sezonu do zdárného konce a popasovat se se svými soupeři, čeká je na konci roku světové finále Rok Cupu, kde budou moci poměřit své síly a schopnosti s elitním výběrem závodníků z celého světa. Již na minulém ročníku dal o sobě Tomáš Korený důrazně vědět obsazením páté příčky z celkového počtu sedmdesáti pilotů z celého světa.

Motokárové zkušenosti z dětských let mohou mít pro oba bratry v budoucí závodnické kariéře nedocenitelný význam. Možná už teď odvážně pokukují po silnějších motorech a zřejmě také po metě nejvyšší – formuli 1. A proč ne, valná většina současných pilotů F1 získává první jezdecké a závodnické zkušenosti u kartingu a mnozí z nich na motokárách stále trénují či dokonce závodí.

Kdo ví, třeba jednou jméno Korený budou mít zvuk jako Schumacherové. K tomu ale pro oba bratry vede ještě dlouhá závodní dráha.

/ Napsali o nás / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.