Tomáš Korený – mistrem ČR v sedmi letech

Tomáš Korený - mistrem ČR v sedmi letech

Datum konání: 30.4.2008

Šternberské listy 8/2008

Motokáry již katapultovaly do velkého světa automobilových závodů nejednoho špičkového pilota a s velkými šancemi na úspěch se nejen na domácích tratích objevuje také šternberský třeťák Tomáš Korený.

Osmiletý Korený si poprvé vyzkoušel motokáru před pěti lety v italském Jesolu a hned rok na to začal intenzivně trénovat, protože ho rychlá jízda okamžitě pohltila. V roce 2005 přetavil lásku k motorismu v suverénní vítězství v seriálu Hobby Cup (AsK AČR) mezi začínajícími závodníky a přišel čas vyzkoušet opět něco nového.

Premiérová sezona mezi opravdovými závodníky byla tvrdou zkouškou, ale Tomáš Korený se s ní vypořádal na výbornou. Do mezinárodního mistrovství slovenska se nesmazatelně zapsal celkovým druhým místem a na domácí půdě mu patřil bronz v pohárovém závodu Parilla Bambini v rámci AsK AČR.

Ročník 2007 pak znamenal jediné – pokus o útok na nejvyšší příčky v domácím mistrovství. Konkurenci šternberský mladík skutečně zaskočil, když byl hlavně na vodě suverénně nejrychlejší ze všech a dokázal to například při čtvrtém závodě v Sosnové. První rozjížďku vypsanou na osm kol vyhrál s neuvěřitelným náskokem patnácti vteřin! Stabilní forma pak přinesla zasloužené ovoce a Tomáš Korený získal titul mistra České republiky v kartingu a zároveň se stal nejmladším jezdcem v historii, kterému se to povedlo. Z prvenství se radoval ve věku necelých osmi let.

Sezona 2008 pro Koreného také začala tím nejlepším možným způsobem, protože s novou technikou značky Tony Kart zaskočil konkurenci i sám sebe. Při prvním závodě Hobby cupu, který většina jezdců považovala za přípravu na start skutečného mistrovství, doslova ovládl svou věkovou třídu Bambini a mezi staršími piloty ve třídě Kadet obsadil druhé místo. Na to jej odsunula technická závada motoru. Tomáš Korený má tedy v letošní sezoně zdánlivě jediný cíl – obhájit mistrovský titul. Jenže bude muset být i velkou oporou a rádcem pro svého mladšího bratra Matěje, který letos poprvé vyrazí ve věku pěti let sbírat zkušenosti do seriálu Hobby Cup. Naprostá dominance a suverénní prvenství při prvním závodě třídy ‚Easy 50 ve Vysokém Mýtě jasně naznačily, že bude chtít pokračovat ve stopách svého staršího bratra.