Jak hodnotí letošní sezonu piloti Korený Karting teamu?

Jak hodnotí letošní sezonu piloti Korený Karting teamu?

Datum konání: 18.12.2009

Šternberské listy 21/2009

První říjnový víkend znamenal definitivní konec veleúspěšné sezony jak na domácí, tak na mezinárodní scéně pro piloty Korený Karting teamu. Hlavně pro staršího z jezdců, Tomáše Koreného, byla sezona velice náročná, protože absolovoval dva pohárové a jeden mistrovský seriál, což ve výsledku znamenalo 18 závodních víkendů. Navíc ne všechny podniky se odehrávaly na domácí půdě, a tak se celá šternberská stáj několikrát podívala i do zahraničí.

Nicméně velké naděje vzbuzovaly i loňské výsledky mladšího z bratrů, Matěje Koreného, jenže tomu vstup do sezony vůbec nevyšel. Na soustředění ve Vsokém Mýtě při jím nezaviněné havárii utrpěl vážné zranění, a to si vyžádalo tříměsíční rekonvalescenci. I tak se ale Matěj dokázal ještě v průběhu roku za volant vrátit s cílem dokázat ostatním i sám sobě, že jeho nadšení pro závodění nijak neochablo. Skutečně pak předvedl obrovské odhodlání i bojovnost a i přes neúčast v úvodních podnicích pohárových závodů šampionátu Moravský pohár se mu podařilo vydobýt celkově 2. místo v rámci ČR a Slovenska.

Naopak Tomášovi se díky plnému nasazení již od začátku sezony podařilo s velkým náskokem obhájit potřetí v řadě prestižní titul Mistra ČR a to i přes to, že přestoupil do vyšší kategorie (Kadet), kde byl nejmladším pilotem a v sezoně 2009 měl spíše získávat zkušenosti se silnějším strojem. V obou pohárových závodech pak obsadil druhá místa v celkovém pořadí, což mu zajistilo účast ve světovém finále ROK CUP, které se konalo ve dnech 22. – 25. 10. 2009 v italském Lonatu. I přes to, že sezona byla vyčerpávající pro celý team, účast na tomto prestižním podniku byla výzvou, která se neodmítá.

/ Napsali o nás / Tags:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.