Předškolák Korený třetí v českém poháru motokár

Předškolák Korený třetí v českém poháru motokár

Datum konání: 15.9.2008

Šternberské listy 15/2008

Šternberk je líhní nadějných mladých sportovců, např. šternberský pilot Matěj Korený, který ještě navštěvuje mateřskou školu, obsadil na konci srpna bronzovou příčku na motokárové trati v Písku v českém poháru motokár. Výborně obstál v konkurenci osmadvaceti dalších pilotů v kategorii pro nejmladší jezdce.

Předposlední prázdninový víkend opět ožila trať v Písku, kde se konal další díl českého poháru. Jako obvykle v silné konkurenci nechyběl ani šternberský pilot Matěj Korený a plánoval další útok na nejvyšší příčky v kategorii Easy 50, tedy kategorii pro nejmladší jezdce. Protože je Matěj teprve žákem mateřské školy, s motokárou si rozumí více než dobře a nedělá mu problémy v některých místech uhánět až sedmdesátikilometrovou rychlostí.

O kvalitách tohoto mladíčka se ostatně mohli přesvědčit soupeři už v kvalifikaci, když obsadil páté místo. A to je třeba brát v potaz, že Koreného motor nedosahoval tokových výkonů, jako ostatní, i když se mechanici snažili, co jim síly stačily. Matěj se ale zachoval jako skutečný profesionál a hlavně v technických pasážích trati, kde samotný výkon nehraje tak důležitou roli jako v rovinkách, dokázal držet krok s ostatními. V rámci sobotního závodu tak připadlo Korenému 4. místo, v neděli si ještě o jednu pozici polepšil a připsal si tak poslední důležité body do hodnocení celého šampionátu. Tam i díky poslednímu závodu obsadil krásnou bronzovou pozici v konkurenci osmadvaceti dalších pilotů.

Sdílet tento příspěvek

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.